Diagnostyka Pomp

Diagnostyka Pomp

Laserowe osiowanie układów pompowych

Wykrycie i zapobiegnięcie pogłębiającym się uszkodzeniom urządzeń, zmniejszenie zużycia sprzęgieł, łożysk oraz uszczelnień, zmniejszenie poboru energii elektrycznej nawet do 10% .

Diagnostyka Pomp

Pomiar strumienia objętości (przepływu)

Przeprowadzamy bezinwazyjny pomiar prędkości przepływu cieczy w rurach o średnicy od 13 do 6000 mm. 

DIAGNOSTYKA POMP

Pomiar wibracji urządzeń pompowych

Kontrola stanu urządzeń jest niezbędnym środkiem ostrożności. Pozwala na oszczędność pieniędzy i wykrycie rozwijających się wad zanim staną się problemem. Prawidłowe wykonanie instalacji i jej stan techniczny ma również wpływ na środowisko. Wibracje powstają w wyniku ruchu obrotowego wirnika silnika i pompy oraz przepływu przez pompę, rury i armaturę.

DIAGNOSTYKA POMP

Wyważanie wałów
i wirników

Niewyważony wirnik w trakcie pracy obraca się wokół swojej centralnej osi masy. Ponieważ łożyska ograniczają ten ruch, siła odśrodkowa wskutek niewyważenia powoduje wibracje wirnika. Wibracje te powodują uszkodzenie łożysk, niepotrzebny hałas oraz              w ekstremalnych przypadkach nawet rozpad wirnika.

Diagnostyka pomp

Badanie kamerą termowizyjną

Gdy pompa jest źle wypoziomowania, obciążenie łożysk wzrasta do krytycznego poziomu. Obciążenia te przekładają się na uszczelnienia oraz sprzęgło, powodując ich przedwczesne zużycie, prowadzące ostatecznie do awarii. Efektem zwiększonego obciążenia urządzenia na skutek złego poziomowania jest zwiększenie temperatur zarówno na złączu jak i na samym urządzeniu. Można to zaobserwować za pomocą kamery termowizyjnej

Pompax Sp. z o.o.
Kłoda ul. Przemysłowa 7a
64-130 Rydzyna

Tel +48 65 529 99 16
Fax +48 65 529 99 61